2013-11-20

W maju 2010 roku nasza szkoła została zarejestrowana na platformie językowej eTwinning.  Ten międzynarodowy program to łączenie i współpraca szkół w Europie za pośrednictwem mediów elektronicznych i promowanie szkolenia nauczycieli. Jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę a przede wszystkim kształtuje i rozwija umiejętności językowe kładąc największy nacisk na aspekt komunikacyjny. Wiele szkół europejskich, także z Polski, bierze udział w projekcie łączenia szkół z innych krajów w jedną wielką "rodzinę.” Również i nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji.

Czytaj więcej o:

Wtorek, 2018-05-22