Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Program zapewnienia dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Grabów

 W roku szkolnym 2014/2015 realizowany jest w szkole projekt unijny „Program zapewnienia dostępu do wysokiej jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Grabów” Nr: POKL.09.01.01-10-082/14. Dzięki niemu dzieci z oddziału przedszkolnego grupy mieszanej 3-4 latków korzystają z zajęć dodatkowych, które wspomagają wszechstronny rozwój naszych wychowanków i pomagają niwelować deficyty rozwojowe. Ponadto w ramach projektu odbywają się również warsztaty pedagogiczne dla rodziców.

 

Zajęcia, które realizujemy:


 

Artykuły

Zajęcia przygotowujące go życia społecznego – mgr Natalia Pawlak

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

Zajęcia przygotowujące do życia społecznego pomagają dzieciom zdobywać samodzielność, lepiej przystosowywać się do życia w grupie rówieśniczej oraz coraz częściej szukać kolegów do towarzystwa i chętniej podejmować wspólne zabawy. Wspomaganie rozwoju społecznego przedszkolaków ma na celu poznawanie zasad dobrej współpracy w grupie, dostrzeganie różnic miedzy dobrem a złem,  swobodne komunikowanie się z innymi, dostrzeganie odrębności innych, określanie własnych upodobań oraz nazywanie własnych stanów emocjonalnych przez dzieci.

Czytaj więcej o: Zajęcia przygotowujące go życia społecznego – mgr Natalia Pawlak

Zajęcia teatralne – mgr Kinga Czarnocińska

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

Dodatkowe zajęcia z edukacji teatralnej dostarczają dzieciom wartości moralnych. Rozbudzają wśród nich zainteresowanie teatrem, kształtują i wzbogacają pomysłowość przedszkolaków, wyobraźnię oraz inwencję twórczą podczas ich działalności. Zajęcia pozwalają również kształtować umiejętność dzieci do współdziałania w grupie. Uwrażliwiają najmłodsze dzieci na piękno i sztukę. Uczą również przeżywania i okazywania emocji i co ważne rozwijają odwagę do publicznych wystąpień.

Czytaj więcej o: Zajęcia teatralne – mgr Kinga Czarnocińska

Zajęcia muzyczno – taneczne – mgr Anna Witczak

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

Zajęcia muzyczno – taneczne doskonalą u dzieci poczucie rytmu. Wprowadzają najmłodsze dzieci w świat muzyki, instrumentów i tańca. Podczas tych zajęć przedszkolaki uczestniczą w zabawach ze śpiewem i rytmem, podejmują próby śpiewania solo i w duetach  a także  uczestniczą w śpiewie zbiorowym.

Czytaj więcej o: Zajęcia muzyczno – taneczne – mgr Anna Witczak

Zajęcia z języka angielskiego – mgr Katarzyna Niedomagała

2015-05-20
Powiększ zdjęcie

Wprowadzanie języka obcego już w wieku przedszkolnym ma bardzo duże znaczenie. Zajęcia prowadzone są w formie zabawy i pozwalają na oswojenie się dziecka z brzmieniem, melodią i strukturą języka angielskiego. Proces uczenia się języka przebiega w naturalny        i niestresujący sposób – podczas gier i zabaw. Dzięki temu dzieci łatwiej przyswajają nowy język.

Czytaj więcej o: Zajęcia z języka angielskiego – mgr Katarzyna Niedomagała

Piątek, 2019-03-22

Imieniny: Bogusława, Jagody
 • Odwiedziny: 1147101
 • Do końca roku: 284 dni
 • Do wakacji: 91 dni
 • Grabów
 • 4.4°C
 • bezchmurnie
 • Wiatr: 0.5m/s N
 • Ciśnienie: 1031 hPa
 • Wilgotność: 93%
 • Wschód słońca: 06:42
 • Zachód słońca: 18:58
 • Źródło: OpenWeatherMap