Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Grabów

21 listopada 2014r. odbyło się w naszej szkole  oficjalne otwarcie dwu nowo wyposażonych sal, w których będą się uczyć i bawić najmłodsze dzieci z naszej społeczności szkolnej.

Te nowe sale to efekt projektu Unijnego po nazwą „Modernizacja oddziałów przedszkolnych w Gminie Grabów” dla wszystkich szkół podstawowych w Gminie, którego pełną akceptację Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi otrzymaliśmy na początku 2014 roku. Łączna suma dotacji na ten projekt to 670 tysięcy złotych na wszystkie szkoły w Gminie.

Projekt podzielony był na trzy zadania:

I. Plac zabaw dla dzieci najmłodszych

z bezpieczną nawierzchnią na sumę 44 tysięcy złotych.

 

 

 

 

II. Modernizacja i doposażenie toalet dla dzieci i personelu oraz doposażenie szatni 

 

i innych pomieszczeń w szkole dla dzieci najmłodszych na sumę 8 tysięcy złotych.

 

 

   

 

 

 

III. Wyposażenie sal 

 

 

w meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, artykuły plastyczne, sprzęt interaktywny oraz audiowizualny na sumę 115 tysięcy  złotych.

 

 

                                                                                                                               

 

 

 

Łącznie Szkoła Podstawowa w Grabowie otrzymała dotacje w kwocie 167 tysięcy złoty.

Zarówno dzieci, jak i my dorośli cieszymy się, że w szkole, a przede wszystkim w salach dla najmłodszych dzieci będzie kolorowo, bezpiecznie i nowocześnie na miarę współczesnych czasów.

        

 

Na różnych etapach tego projektu, a były to fazy przygotowań i pisania projektu, uzupełniania generatora aplikacyjnego, sprawdzania i poprawiania wniosku, przyjmowanie, rozkładanie i porządkowanie zamawianego sprzętu oraz dekorowanie sal pracowały panie:  Anna Wasiak, Magdalena Sobczyńska, Kinga Czarnocińska, Anna Witczak, Natalia Pawlak.

Organizacyjnie były wspierane przez  pracowników obsługi, panie i panów: Barbarę Kaftan, Urszulę Frątczak, Annę Wiśniewską, Krystynę Niedomagała, Irenę Skalską, Krzysztofa Gaja i Miłosza Jankowiaka.

Pani dyrektor Krystyna Gaj dziękuje pracownikom Urzędu Gminy za pomoc w pisaniu i nadzorowaniu projektu a szczególnie paniom: Paulinie Pawlak, Grażynie Malinowskiej i Skarbnikowi Gminy pani Zofii Zasadzkiej,  panu wójtowi Ryszardowi Kostrzewskiemu oraz  panu wójtowi Wiesławowi Łazińskiemu za możliwość przystąpienia do  projektu oraz za ogromne wsparcie podczas pisania projektu

Dziękuje również rodzicom, którzy zawsze wspierają nasze inicjatywy, nie tylko dobrym słowem, ale często jest to wsparcie finansowe, jak to było w tym przypadku.

Dziękuje wszystkim tym, którzy pośrednio lub bezpośrednio przyczynili się

do dzisiejszego oficjalnego otwarcia dwu nowo wyposażonych sal dla dzieci najmłodszych.

        

Zapewne zgromadzony sprzęt i pomoce dydaktyczne  będą rozwijały  intelekt maluchów,  a zabawki i zestawy wypoczynkowe umilały im pobyt w przedszkolu.

 

Czwartek, 2019-03-21

Imieniny: Benedykta, Lubomiry
 • Odwiedziny: 1145710
 • Do końca roku: 285 dni
 • Do wakacji: 92 dni
 • Grabów
 • 9.8°C
 • pochmurno z przejaśnieniami
 • Wiatr: 4.6m/s W
 • Ciśnienie: 1032 hPa
 • Wilgotność: 70%
 • Wschód słońca: 06:45
 • Zachód słońca: 18:57
 • Źródło: OpenWeatherMap