WARSZTATY Z ZAKRESU KOMUNIKACJI INTERPERSONALNEJ

,,Mowa jest źrodłem nieporozumień"

Uczniowie klas V,VI,VII,VIII uczestniczyli w warsztatach z zakresu komunikacji interpersonalnej w ramach realizacji programu ,,Słuchaj sobą" prowadzonych przez pracownika Centrum Działań Proifilaktycznych w Wieliczce p. Marka Lachowicza. Uczniowie podczas zajęć uświadomili sobie, że konflikty koleżeńskie mogą być przyczyną  wielu problemów wpływających na relacje w grupie. Podczas ćwiczeń uczniowie poznawali techniki efektywnego zadawania pytań, zdobywali umiejętność udzielania informacji zwrotnej.

Uczniowie klas V-VIII brali również udział w zajęciach warsztatowych z zakresu programu profilaktycznego pt."DEBATA DOPALACZE". Uczniowie zapoznali się szerzej z tematyką uzależnień. Celem zajęć było: wzmocnienie świadomości czym jest i jak powstaje uzależnienie, uzyskanie skutków zażywania dopalaczy, wzmacnianie umiejętności konstruktywnego radzenia sobie z negatywnymi emocjami i stresem oraz rozwinięcie umiejętności tworzenia i utrzymywania pozytywnych kontaktów interpesonalnych z rówieśnikami i dorosłymi jako profilaktyka zażywania dopalaczy.

Natomiast uczniowie klas III -IV wzięli udział w TRENINGU ASERTYWNOŚCI PT. BUDOWANIE POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI. Na zajęciach uczniowie uświadomili sobie jak ważną rolę odgrywa asertywność w rowiązywaniu trudnych problemów w szkole w domu i wśród rówiesników.

Autor: pedagog p. Anna Wasiak, świetlica p. Barbara Zwolińska