Wycieczka do Ceramilandii w Lutomiersku...

W dniu 17.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego 5- latki, klasy 0a, 0b oraz część dzieci z klasy pierwszej wraz z wychowawczyniami udały się na wycieczkę autokarową do Ceramilandii w Lutomiersku. Uczniowie zwiedzili ekspozycję produktów zakładu ceramicznego. Wzięli również udział w prezentacji dawnych oraz współczesnych technologii produkcji wytwarzania ceramiki.

Uczestnicy zapoznali się z  surowcami , przygotowaniem masy, sposobem formowania i wypalania ceramiki. Następnie wszystkie dzieci własnoręcznie, pod opieką instruktora, dekorowały gotowe figurki, które zabrały do domu. Uczestnicy warsztatów otrzymali również dyplomy Małego Ceramika. Kolejnym punktem wycieczki były zabawy w parku rozrywki, który dostarczył dzieciom moc atrakcji.