Ślubowanie PIERWSZOKLASISTÓW...

19 października 2017r.  od samego rana panowała w naszej szkole niecodzienna atmosfera. Uczniowie klasy pierwszej ubrani w świąteczny strój galowy, w kolorowych biretach na głowach, dekoracja sali gimnastycznej, przygotowany sprzęt nagłaśniający, - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Oprócz zaproszonych rodziców, przedszkolaków i uczniów klas O, II, III wraz z wychowawcami, swoją obecnością zaszczyciła nas dyrekcja szkoły p. M. Jagielski i p. K. Gaj oraz  przewodnicząca Rady Rodziców pani Justyna Szewczyk.

Uczniowie  przygotowywali się do tej uroczystości od dawna. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.

Pytani, wśród publiczności, przez Julkę Kowalską, wszyscy zgodnie stwierdzili, że pierwszoklasiści mogą już zostać przyjęci do braci uczniowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, pod przewodnictwem pani dyrektor, przed pocztem sztandarowym, w obecności zaproszonych gości pierwszacy ślubowali:

• Wypełniać sumiennie obowiązki ucznia.
  • Uczyć się pilnie, być dobrym kolegą.
  • Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły oraz domu rodzinnego.
  • Przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.
  • Swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość sobie i innym.

Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

"Pasuję Cię na ucznia naszej szkoły" - mówił, dotykając pokaźnych rozmiarów ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie starsza koleżanka- Julka Król życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów w szkole i poza nią.

Po uroczystości dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, upominki i udały się na słodki poczęstunek.

Dziękujemy rodzicom za pyszne słodkości , za zaangażowanie w przygotowanie części nieoficjalnej.

Głównym reżyserem występów była p. J. Walczykowska- wychowawca klasy, przy dużym współudziale p. W. Jamrozińskiej. Oprawą muzyczną i plastyczną zajęły się te same panie.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.