„Gimnazjaliści czytają przedszkolakom”...

30 marca 2017 roku uczniowie klasy IIIB Gimnazjum Zespołu Szkół w Grabowie zaprezentowali inscenizację bajki „Jaś i Małgosia” Wilhelma i Jakuba Grimm, przedszkolakom 3-4 letnim i pięciolatkom. Przy odpowiednio dobranej muzyce dzieci mogły przeżyć losy bohaterów ulubionej bajki.

W roli narratora wystąpiła Żaneta Szepietowska, rolę Jasia odegrał-Łukasz Szewczyk, Małgosi-Aleksandra Borowska, Baby Jagi-Patrycja Wasiak, matki Jasia i Małgosi-Dominika Szewczyk, drwala-Mateusz Bajerski. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały inscenizacji bajki, które zapewniło im niezapomniane przeżycia. Dzieciom bardzo spodobała się interpretacja utworu w wykonaniu gimnazjalistów. Przedszkolaki uważnie słuchały i pięknie udzielały odpowiedzi ze znajomości treści bajki „Jaś i Małgosia”.

Organizator akcji „Gimnazjaliści czytają przedszkolakom” nauczyciel bibliotekarz Aneta Pionko.