Rozpoznawanie położenia obiektów na mapie topograficznej i w terenie...

W dniu 28 września 2016r. klasa Va odbyła  przedmiotową wycieczkę rowerową do lasu Teofilki - Nagórki - Nagórki (kanał)  - Piaski - Byszew. W  zajęciach terenowych na temat: Rozpoznawanie położenia obiektów na mapie topograficznej i w terenie, aktywnie uczestniczyło 15 osób.

Klasa do wycieczki sumiennie się przygotowała:

1. zostały powtórzone zasady ruchu drogowego i zasady zachowania się w lesie
  2.  ułożony został regulamin wycieczki rowerowej
  3. uczniowie dopilnowali aby ich rowery były sprawne
  4. przygotowali odpowiednie wyposażenie
    • plecaki
    • kamizelki odblaskowe
    • kurtki i czapki
    • drugie śniadania i napoje
    • kompasy i mapy, notatniki i długopisy
    • sprzęt sportowy (wykorzystany w czasie przerwy)
    • wspaniałe humory

Na leśnej polanie uczniowie  zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności posługiwania się mapą i kompasem w terenie. Zadanie sprawnie zostało wykonane ku zadowoleniu Pani od przyrody. Uczniowie opowiadali również o lesie i jego mieszkańcach.

Po zajęciach wszyscy mieli przerwę na odpoczynek, zabawę i posilenie się prowiantem przygotowanym przez Rodziców.

Wszyscy wrócili cali, zdrowi i zadowoleni. Organizatorami wycieczki były: pani Anna Wilda - Lasota i pani Ewa Szczech.