Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej...

Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu gminnym odbył się dnia 18 marca 2016r. w Zespole Szkół - Szkole Podstawowej w Grabowie. Do turnieju przystąpiło po troje uczniów z każdej szkoły w gminie, czyli ze Szkoły Podstawowej z Grabowa , z Kadzidłowej oraz z Chorek. Do konkursu nie przystąpili uczniowie z Sobótki Starej. W skład komisji weszli przedstawiciele zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej z prezesem na czele oraz  inspektorem  straży pożarnej jako przedstawicielem  Urzędu Gminy.

Turniej składał się z dwóch części: pisemnej i ustnej.

Najpierw uczniowie odpowiadali pisemnie na 20 pytań testowych w ciągu 1 godziny , tzn. od godziny 10.00 do  11.00, po czym nastąpiła przerwa, w czasie której komisja sprawdziła testy pisemne . Następnie przystąpiła do części ustnej, w czasie której każdy z uczestników losował zestaw  i odpowiadał na trzy pytania. Po zsumowaniu punktacji komisja przyznała następujące miejsca:

1. Miejsce – Uczeń ze Szkoły Podstawowej z Chorek
  2. Miejsce – Mateusz Woźniak – SP Grabów
  3. Miejsce –  Natalia Kiejnich– SP Grabów

Do turnieju wiedzy pożarniczej na szczebel powiatu zakwalifikowało się dwoje uczniów z największą liczbą punktów. Gratulujemy !

Opiekun: Wanda Mielczarek