PROJEKT EKOLOGICZNY „Jestem ECO – umiem dbać o środowisko”

Realizacja klasa V

W miesiącu lutym i marcu br. uczniowie klasy V  realizowali Projekt Ekologiczny „Jestem ECO – umiem dbać o środowisko”, którego celem było podwyższenie świadomości ekologicznej uczniów, kształtowanie mądrego i umiejętnego współżycia człowieka z przyrodą, rozwijanie poczucia troski i odpowiedzialności o obecną i przyszłą jakość życia na Ziemi. Edukacja ekologiczna sprzyja też rozwojowi umysłowemu i emocjonalnemu, wpływa na rozwój uczuć estetycznych i osobowości, kształtuje cechy charakteru, potrzeby i zainteresowania.

W ramach projektu zorganizowano następujące działania:

1. „Jestem ECO – umiem dbać o środowisko” – wykonanie przez chętnych uczniów zdjęć przedstawiających działania proekologiczne we własnym otoczeniu np. domu, szkole.

2. Wykonanie plakatów o tematyce ekologicznej:

„Świat fauny i flory wyczarowany z surowców wtórnych” – wykorzystanie m.in. makulatury (stare gazety, papier), plastykowe nakrętki, kubki, słomki itp.

3. Wykonanie i zaprezentowanie przez uczniów prezentacji multimedialnych na temat:

Grupa I – „Segregacja odpadów – jak robić to dobrze?”

Grupa II – „Jak oszczędzać wodę?”

Grupa III – „Czyste powietrze – wspólna sprawa” (sposoby redukcji emisji substancji szkodliwych, przyczyn zanieczyszczeń i ich wpływu na zdrowie)

Grupa IV – „Jak należy dbać o czystość w lokalnym środowisku?”

Warto pamiętać, iż „troska o dziedzictwo naturalne jest przejawem nowoczesnego patriotyzmu".
A nasza szkoła hołduje wszelkim wartościom patriotycznym - do nich zaliczą się również troska i dbałość o Ziemię oraz poszanowanie dziedzictwa natury, które musi przetrwać dla następnych pokoleń.

Autor: Magdalena Kluska