Dzień Życzliwości i Pozdrowień

W życzliwości drzemie prawdziwa moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, lecz przede wszystkim tego, który ją okazuje.

„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli” – Albert Schweitzer

Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień jest obchodzony 21 listopada. Życzliwość najczęściej kojarzy się z byciem miłym, a także serdecznością i drobnymi gestami okazywanymi spontanicznie i dobrowolnie, wywołującymi pozytywne emocje. Idea święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie jest obchodzone w ponad 180 krajach. Tego dnia szczególną uwagę zwracamy na wzajemną życzliwość, aby uwrażliwić ludzi i wzbudzić pozytywne emocje.

Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało na ten dzień specjalne „Drzewko Życzliwości”, na którym można było zawieszać serduszka z życzliwymi sentencjami lub napisać swoje własne życzenia oraz „Kartki Życzliwości”, z których można było oderwać fiszkę z pozytywną myślą i wręczyć ją wybranej przez siebie osobie. Ponadto przez cały dzień, funkcjonowała „Poczta Życzliwości”, specjalnie przygotowane pudełko w którym uczniowie mogli umieszczać pozytywne wiadomości skierowane do swoich kolegów, koleżanek oraz nauczycieli. Uczniowie klasy VI specjalnie na ten dzień przygotowali plakat życzliwości.

Dzień Życzliwości okazał się niezwykle owocnym czasem dla wszystkich członków naszej szkolnej społeczności. Uśmiech na twarzy uczniów utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym dla innych. Pamiętajmy o tym, że dobro i pozytywna energia, którą dajemy innym zawsze do nas wraca. Ważne, abyśmy pamiętali o tym nie tylko od święta, ale każdego dnia.

Mamy Nadzieję, że tegoroczny spędzony już w szkolnych murach Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień rozchmurzył listopadową aurę!

Autor: Magdalena Kluska