JAN KOCHANOWSKI - PATRON NASZEJ SZKOŁY

W październiku 2020r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i wychowawców podejmowali działania upamiętniające sylwetkę patrona szkoły – Jana Kochanowskiego.

Młodsze dzieci i chętne z pozostałych klas starszych realizowały się plastycznie i stworzyły piękne portrety Jana z Czarnolasu oraz ozdabiały herb rodu Kochanowskich – Korwin. Prace te można podziwiać na wystawach znajdujących się w holu naszej szkoły i w izbach lekcyjnych.

Starsi i młodsi uczniowie przygotowali również recytację wybranych fraszek poety, które od stuleci zadziwiają aktualnością swojej wymowy. Wystąpienia uczniów zarejestrowali wychowawcy i nauczyciele. Można je podziwiać  w materiale filmowym przygotowanym przez p. M. Nowakowskiego.

Dyrektor szkoły p. Krystyna Gaj, dziękuje wszystkim wychowawcom  i nauczycielom za  pomoc uczniom w przygotowaniu ich wystąpień i rysunków.

Szczególnie gorąco jednak dziękuje uczniom, którzy swoim zaangażowaniem i nakładem pracy przyczynili się – w powyższych działaniach - do upamiętnienia  patrona Szkoły Podstawowej w Grabowie  - Jana Kochanowskiego.

Dziękujemy! Organizatorzy:

p. Krystyna Gaj