DZIEŃ ZIEMI - EKOLOGIA W BAJKOWYM ŚWIECIE

Uczniowie czwartej i piątej klasy, obchodząc Dzień Ziemi, zapoznali się z twórczością Pani Anny Bobrowicz, łodzianki, która jest absolwentką naszej szkoły i dawną mieszkanką Grabowa.

Czwarto- i piątoklasiści podczas zajęć języka polskiego przeczytali i omówili utwór „O tym, jak Ginter i Marcel ratowali królestwo”, który oprócz tego, że przenosi nas w królewski świat, gdzie wszystko jest możliwe, uczula na tematykę ekologiczną, tak ważną w dzisiejszej rzeczywistości.

Młodzi ludzie wyszukali cechy gatunkowe baśni w kompozycji tekstu, a następnie ułożyli chronologicznie wydarzenia w interaktywnej aplikacji i przedstawili je na ilustracjach. Jeden z uczniów pokusił się o zaprojektowanie okładki do książki! Na zakończenie spotkania z piękną baśnią, uczniowie w kilkuosobowych grupach napisali list do Pani Anny, współedytując dokument Google.

Prace uczniów można  obejrzeć w galerii.

Autor: Joanna Heftowicz