WARTE POLECENIA NA KAŻDĄ WOLNĄ CHWILĘ

W czasie epidemii  kiedy aktywność  i nas dorosłych i uczniów uległa diametralnej zmianie szukamy sposobów spędzania wolnego czasu kiedy to  dzieci pozostają w domu cały dzień i nie mają kontaktu z rówieśnikami .  Po zakończonej pracy poświęconej nauce i zasłużonym odpoczynku nadal pozostaje   czas wolny, który w zależności od wieku dziecka i jego predyspozycji  można wykorzystać w ciekawy sposób.

Taką skarbnicą pomysłów dla dzieci, rodziców i nauczycieli jest strona  https://www.dla-dzieci.com.pl. , którą serdecznie polecamy na czas spędzany rodzinnie w sposób przyjemny i jednocześnie edukacyjny.

Strona podzielona jest na obszary dla dzieci, rodziców i nauczycieli, bajki do czytania, pasaż, kolorowanki oraz łamigłówki. Tutaj każdy może znaleźć coś ciekawego dla siebie w zależności od własnych zainteresowań. Młodsze dzieci będą potrzebowały malej pomocy ze strony rodzica czy starszego rodzeństwa natomiast starsze dzieci poradzą sobie same – wystarczy wskazać im obszar aktywności na stronie.

W OBSZARZE DLA DZIECI znajduje się: humor szkolny, pomysły na prace plastyczne, robótki ręczne, ozdoby na każdą okazję, propozycje konkursów, kartek i prezentów oraz ciekawe przepisy kulinarne.

W OBSZARZE DLA RODZICÓW znajdują się: artykuły dotyczące wszechstronnego wychowania dziecka, małżeństwa, rodziny , wydatków i zdrowia; gry i zabawy, propozycje i recenzje książek dla dzieci, przepisy kulinarne a nawet edukacji finansowej.

W OBSZARZE BAJKI DO CZYTANIA  - bajki z humorem, morałem,  zasypianki, na dobranoc,  bajki dla malucha i starszaka, itp.

W OBSZARZE PASAŻ – gry edukacyjne, zajęcia kreatywne, baśnie i bajki, multimedia edukacyjne, trudności w nauce czytania i pisania, itd.

W OBSZARZE  ŁAMIGŁÓWKI – do druku: labirynty o różnym stopniu trudności, rebusy, szlaczki, wykreślanki, krzyżówki, szyfrogramy, puzzle do samodzielnego wykonania, itp.

SERDECZNIE POLECAM I ŻYCZĘ WSPANIAŁEJ ZABAWY.

Barbara Zwolińska  i  Anna Wasiak