HALLOWEEN 2019

W przeddzień święta Wszystkich Świętych 30 listopada odbyła się w naszej szkole parada duszków, które zaprezentowały swoje niecodzienne przebrania startując w konkursie na najbardziej pomysłową stylizację. Nauczyciele i uczniowie zasiadający w komisji oceniającej mieli bardzo trudne zadanie. Ocenie podlegały również dynie wykonane przez przedstawicieli poszczególnych klas. Wszyscy świetnie się bawili podziwiając pomysłowość koleżanek i  kolegów.

Halloweenzwyczaj związany z maskaradą, obchodzony w wielu krajach w wieczór 31 października. Halloween najhuczniej jest obchodzony w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Irlandii i Wielkiej Brytanii. Święto Halloween w Polsce pojawiło się w latach 90.

Głównym symbolem święta jest wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami. Inne popularne motywy to duchy, demony, wampiry, czarownice, , nietoperze, czarne koty.

Autor: świetlica - p. Barbara Zwolińska