Udział uczniów naszej szkoły w święcie rzemieślników i handlowców - Palant 2013

Śnieg i gęsta mgła nie wystraszyły 2 kwietnia 2013 roku  miłośników gry w palanta.

W Grabowie święto palanciarzy odbyło się zgodnie z planami, a mieszkańcy i amatorzy tej gry nie zawiedli.

Dzień Palanta tradycyjnie rozpoczęła msza w kościele parafialnym. Zaraz po niej ulicami miasta przeszedł korowód, w którym maszerowali palanciarze, goście, a przodowała orkiestra dęta z królem palanta p. Adamem Rapackim na czele. Około południa przy placu im. Tadeusza Kościuszki rozpoczęły się rozgrywki w palanta, czyli punkt kulminacyjny obchodów. Pierwszy pokazowy mecz rozegrały drużyny szkolne. Drużynę z naszej szkoły do rozgrywek  przygotowała p. W. Mielczarek.  Topniejący śnieg nawet na chwilę nie przeszkodził w dobrej zabawie. Później pole do gry opanowały drużyny: Piekło i Niebo. Oprócz sportowych emocji, goście mogli liczyć także na sporą dawkę kultury. A dla zmarzluchów przygotowano pyszny żurek.