Występ uczniów Szkoły Podstawowej w Grabowie na Dożynkach

W dniu 2 września 2012r. odbyły się w Grabowie Dożynki Gminno – Parafialne.

Podczas uroczystości wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej, którzy zaprezentowali inscenizację pt.

„Plon niesiemy plon”.

Teksty przeplatały się z piosenkami w wykonaniu chórku szkolnego.

Dziewczęta, ubrane w barwne stroje i  przystrojone w kwieciste wianki, śpiewały popularne, ludowe piosenki, tj. „Głęboka studzienka”, „Łowiczanka jestem”, „Czerwone jabłuszko”, „Laura i Filon”. W wykonywaniu tych pieśni towarzyszyła dzieciom publiczność, która gromko oklaskiwała występy młodych artystów.

W dalszej części uroczystości uczennice naszej szkoły wystąpiły z zespołem taneczno – rytmicznym Mażoretki, który działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Grabowie. Przy marszowych dźwiękach Gminnej Orkiestry Dętej, dziewczęta zatańczyły dwa układy ruchowe. Na koniec wykonały taniec nowoczesny, przygotowany na warsztatach zorganizowanych przez GOK, podczas wakacji.