„Zdjęcie z okładką książki”.

Drodzy Uczniowie !!!

Biblioteka szkolna, nauczyciele języka polskiego, plastyki, informatyki zapraszają Was do udziału w konkursie fotograficznym

Zróbcie sobie zdjęcie ze swoją ulubioną książką

( Sleeveface to zdjęcia, których elementem jest okładka książki lub płyty wmontowana w obraz w ten sposób, że widoczna jest tylko część twarzy, ciała sylwetki).

W naszym sleevefaceowym konkursie jedyne, co musisz zrobić, to wybrać ciekawą okładkę książki i zrobić zdjęcie tak, aby ona zastępowała Twoją twarz.

Możesz jedynie zasłonić się okładką albo nieco się zabawić i dodać jakieś ciekawe gadżety i tła. Sens zabawy polega na tym, aby tak dobrać okładkę, swój strój i otoczenie, by na pierwszy rzut oka zatrzeć granice między tym, co na okładce a rzeczywistością. Jedyne ograniczenie, to Twoja wyobraźnia..., Będzie okazja, by zajrzeć do biblioteki lub poszperać w domowych zasobach i znaleźć ciekawy "materiał" do zdjęć. Liczymy na Waszą inwencję i pomysłowość!

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO SLEEVEFACE, „ Zdjęcie z okładką książki”

1. Konkurs fotograficzny Sleeveface, czyli z ulubioną książką w obiektywie... organizowany jest przez bibliotekę szkolną we współpracy z nauczycielami języka polskiego, plastyki, informatyki.

2. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VI i gimnazjum

3. Cele konkursu
• zainteresowanie się zbiorami biblioteki szkolnej
• promocja literatury
• zainteresowanie grafiką książki
• doskonalenie umiejętności i posługiwania się aparatem fotograficznym,
• propagowanie osiągnięć uczniów w dziedzinie fotografii,
• rozwijanie wyobraźni i kreatywności uczniów

4.Zasady:

a) Należy samodzielnie wykonać fotografię z wykorzystaniem okładki książki zgodnie
z założeniami projektu sleeveface.
b)Prace konkursowe ( podpisane imieniem i nazwiskiem, w formacie JPG w rozmiarze nie przekraczającym 3 MB należy przesłać na adres  lub przynieść do biblioteki szkolnej zapisanych na nośniku (Cd, DVD,), można przynieść również wydrukowane zdjęcia w terminie do 8. grudnia 2016 roku. Najciekawsze zdjęcia zostaną zaprezentowane na stronie internetowej szkoły, a najlepsze z nich nagrodzone i wyeksponowane na wystawie szkolnej.

* dopuszczalne jest zastosowanie korekty tonacji, kontrastu, konwersję do czerni-bieli oraz kadrowanie.

c) Oceny prac, wyboru nagrodzonych oraz wyróżnionych, dokona powołane przez organizatorów Jury.

d) Kryteria oceny prac:
- poprawność interpretacyjna (zgodność z założeniami idei sleeveface),
- estetyka (kompozycja, ostrość, punkty odniesienia),
- ujęcie tematu (oryginalne, nietypowe uchwycenie tematu),

e) Uroczyste ogłoszenie wyników Konkursu i wręczenie nagród odbędzie się w miesiącu grudniu 2016 roku w bibliotece szkolnej. Prace zostaną zamieszczone na Szkolnej Stronie oraz na gazetce bibliotecznej.

p. Aleksandra Kacprzak

p. Aneta Pionko