Lekcje biblioteczne

Pierwszaki w bibliotece...

W dniach 21 i 26 listopada 2012 roku bibliotekę szkolną odwiedzili uczniowie klasy Ia i Ib
 z wychowawcami.  Pierwszoklasiści zapoznali się z pomieszczeniami biblioteki: wypożyczalnią i czytelnią oraz Szkolnym Centrum Multimedialnym, zasadami wypożyczania książek, regulaminami.

Dzieci miały okazję obejrzeć książki dla najmłodszych. Seria kolorowych książeczek dla dzieci, piękne ilustracje oraz krótkie teksty zachęciły dzieci do samodzielnego czytania. Pierwszaki doskonale wiedzą, jak należy zachować się w bibliotece, korzystać i obchodzić się z książką.

Podsumowaniem wizyty było zachęcenie uczniów do wykonania prac plastycznych pod hasłem” Biblioteka szkolna widziana oczami pierwszoklasisty”. Wykonane przez dzieci prace zostały wyeksponowane w bibliotece. Ponadto nauczyciel bibliotekarz przygotował klasową galerię zdjęć z wizyty pierwszaków w bibliotece szkolnej.