Wycieczka-SZLAKIEM ORLICH GNIAZD...

W dniach 23,24,25 września 2015 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Grabowa, Kadzidłowej i Chorek wyruszyli na wycieczkę szkolną ,,Szlakiem Orlich Gniazd” czyli na wyżynę Krakowsko-Częstochowską.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy ruiny Zamku Ogrodzieniec. Przewodnik oprowadził nas po całym zamku. Usłyszeliśmy wiele o jego historii, która jest bardzo ciekawa. Jak legenda głosi nawiedza go słynny Czarny Pies ,który nocą biega po murach i wokół ruin zamku. Po zwiedzaniu nadszedł czas na ...Tor saneczkowy! Wszystkim bardzo się podobało, była to super frajda. Następnie udaliśmy się do hotelu . Jego ogromną atrakcją był basen. Ratownik przedstawił nam zasady i przydzielił dwa tory gdzie mogliśmy pływać. Po pływaniu byliśmy głodni jak wilki i dostaliśmy przepyszną obiado-kolację. Było dużo radości i zabawy.

Następnego dnia zwiedzaliśmy Ojcowski Park Narodowy oraz Piaskową Skałę.  Wejścia do niej strzeże Brama w kształcie pajęczyny. W środku są stalaktyty i stalagmity, które tworzą niezwykłe kształty. Przeszliśmy przez bramę Krakowską.  Wstąpiliśmy również do nadal działającego młynu i tam też dowiedzieliśmy się jak powstaje chleb. Po powrocie znów byliśmy na basenie. Zjedliśmy obiado-kolację i szykowaliśmy się na ognisko. Poczas ogniska wszyscy bawili się na placu i czekali na kiełbaski. Najedzeni  bawiliśmy się w berka, by spalić kalorie .

Ostatniego,trzeciego dnia zwiedzaliśmy Kraków. Najpierw oglądaliśmy ziejącego ogniem Smoka Wawelskiego. Nastepnie poszliśmy na Wawel. Przechadzaliśmy się po Katedrze. Byliśmy przy Dzwonie Zygmunta gdzie każdy z nas wypowiadał swoje życzenie. Potem  kupowanie pamiątek. Niestety nadszedł czas wracać do domu i wyruszyliśmy  w drogę powrotną!

Mimo tego, że była świetna zabawa i mnóstwo atrakcji moim zdaniem wszyscy tęskniliśmy choć trochę za domem .

Notatkę zredagowała uczennica kl. V -Aleksandra Strzelecka.