Warszawa-15 maja 2015r.

W piątek, 15 maja 2015r. uczniowie klas trzecich oraz Natalia, Gabrysia, Weronika, Olimpia, Wiktor, Ola pod opieką pań: A. Borowskiej, N. Pawlak, K. Czarnocińskiej i J. Walczykowskiej udali się do stolicy w celach turystycznych. Przed wyjazdem najbardziej obawialiśmy się o pogodę. Na szczęście prognozy nie sprawdziły się. O godz. 9:00 spotkaliśmy się z przewodnikiem na parkingu pod mostem Śląsko- Dąbrowskim i to pan Marcin pokazał nam osobliwości miasta. Rozpoczęliśmy zwiedzanie od Starego Miasta. W drodze na zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza  widzieliśmy Pałac Prezydencki. Podziwialiśmy Pałac Kultury i Nauki, a z jego XXX piętra, przy pięknej pogodzie,  panoramę miasta. Drugą nitką metra udaliśmy się w okolice Biblioteki UW, by pospacerować po wiszących ogrodach, które są usytuowane na dachu budynku. Na pobyt w Łazienkach wolelibyśmy więcej czasu, by móc nacieszyć oczy pięknem architektury, flory i fauny. Niestety czas naglił i należało  udać się na lotnisko im. Chopina.  Wielkość samolotów i ich odrywanie się od pasa startowego zrobiło wrażenie na wszystkich wczestnikach wycieczki. Najważniejszy dla wielu punkt wyjazdu szkolnego Mc Donald s, także został zrealizowany. O godz. 20:00 spotkaliśmy się z rodzicami, którzy stęsknieni czekali na nas przed szkołą.