Święto ludowe- W KRAINIE MLEKA...

Już po raz czwarty 08 czerwca 2014r.  w Grabowie odbyły się obchody Święta Mleka.

Powód jego organizacji jest prosty. Producenci mleka z Grabowa zajmują bardzo wysokie miejsce w województwie pod względem dostarczania mleka.

Po uroczystej mszy świętej, uczestnicy obchodów przeszli wraz z orkiestrą dętą paradą na stadion. Można było podziwiać nie tylko orkiestrę dętą, ale również występ mażoretek, zespołu "Świniczanki", koncert uczniów ze Szkoły Podstawowej w Grabowie, występ Urszuli Chojan i Country Show Band jak i gimnazjalny kabaret.

Rolnicy mogli poradzić się przy stoiskach Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole oraz Agencji Rynku Rolnego. Uczestnicy imprezy, którzy nie zajmują się hodowlą krów, mogli spróbować swoich sił w konkursie "Dojenie krowy". Na wytrwałych czekała także konkurencja "Byk rodeo". Ujeżdżanie byka zaprezentował także wójt gminy Grabów- Ryszard Kostrzewski.