Mażoretki- "Ku chwale Palanta"...

We wtorek 22 kwietnia 2014 odbyło się w Grabowie Święto Palanta. Było ono okazją do tego, aby Mażoretki, które raz w tygodniu ćwiczą taniec w Gminnym Ośrodku Kultury,  mogły zaprezentować swoje umiejętności.

Obchody święta rozpoczęły się uroczystą paradą ulicami Grabowa,  przy akompaniamencie muzyki marszowej. Przed Gminną Orkiestrą Dętą maszerowały dwie grupy mażoretek: starsza – złożona z uczennic klasy V, VI i gimnazjum oraz młodsza, w skład której wchodzą uczennice klas II, III i IV.

Po przybyciu na rynek, mażoretki wystąpiły na scenie. Dla młodszej grupy był to pierwszy występ przed publicznością. Dziewczynki  zatańczyły dwa marsze z pomponami: „American Patrol” i „Tiger Rag”. Starsza grupa wykonała układy z pałeczkami, do utworów: „Rosamunda” i „Europa”.

Taniec mażoretek idealnie współgrał z brzmieniem orkiestry dętej, a różne ewolucje z pałeczką i pomponami, jak i kolorowe stroje, wzbudziły uznanie wśród widzów, którzy nagrodzili występy gromkimi brawami.

Do starszej grupy grabowskich mażoretek należą:

Agnieszka Borowska

Aleksandra Borowska

Julia Gaj

Wiktoria Jabłońska

Weronika Zasadzka

W skład grupy młodszej wchodzą:

Karolina Andrysiak

Magdalena Bajerska

Weronika Jedyńska

Weronika Nowak

Oliwia Pabin

Nadia Ruszkowska

Aleksandra Strzelecka

Natalia Szewczyk

Martyna Wronkowska

Instruktorem zespołu jest Lidia Wasiak.