Święto PALANTA-2014

W pierwszy dzień po Świętach Wielkanocnych, w gminie Grabów obchodzone było jak co roku Święto Palanta. Rozpoczęło się 22kwietnia 2014r. o godzinie 9.00  mszą świętą  w miejscowym kościele. Następnie na czele z Królem Palanta zorganizowany był przemarsz  wszystkich uczestników ulicami  Grabowa.  Kolejno nastąpiło uroczyste rozpoczęcie imprezy wraz z powitaniem przybyłych gości przez gospodarza Wójta Gminy Grabów.

W programie uroczystości oprócz występów artystycznych zorganizowane były rozgrywki gry  w Palanta.  Nasza szkoła jak co roku wzięła aktywny udział  rozgrywając towarzysko – pokazowy mecz  ze szkołą z Chorek przeciwko drużynie z Kadzidłowej i z Sobótki Starej.

Wygraliśmy z punktacją 1 : 0. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI , którzy wcześniej przygotowywali się w szkole na dodatkowych zajęciach koła sportowego. Zwieńczeniem tego święta był mecz drużyny młodzieżowej z drużyną z Cypstrzanowa oraz mecz najstarszych drużyn w Palanta.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:

1. Bauer Hubert
  2. Szewczyk Łukasz