Wycieczka do Torunia

W dniu 6 października uczniowie klas II,IIIA,IIIB oraz kilkoro z klasy IV wraz z wychowawcami i Panią pedagog wybrali się na jednodniową wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem naszej wycieczki był pobyt w Centrum Nowoczesność "Młyn Wiedzy". Miejsce to było ogromną atrakcją dla naszych uczniów. Interaktywne ekspozycje przybliżyły młodym odkrywcom wiele zagadnień świata nauki. Wystawy "Rzeka", "przeŻycie", "przeBudowa", " W obrotach", "IDEE", to moc wiedzy, doświadczania i niezapomnianych wrażeń dla naszych uczniów. Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Torunia. Obejrzeliśmy najważniejsze zabytki miasta takie jak: Ratusz Staromiejski, ruiny zamku Krzyżackiego ,ciąg murów obronnych pod Krzywą Wieżą, pomnik Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Muzeum Toruńskiego Piernika. Po wysłuchaniu krótkiej historii toruńskich pierników, uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych podczas których wykonali i wypiekali swoje pierniki. Powstały ciastka o różnorodnych kształtach, które dzieci zabrały na pamiątkę. Na koniec zakupiliśmy słodkie zapasy pierniczków i pełni wrażeń wróciliśmy do Grabowa.

Autor: Anna Witczak