„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką ludzkość sobie wymyśliła” napisała Wisława Szymborska.

W naszej szkole ostatnio bawiliśmy się przednio, gdyż mogliśmy nie tylko czytać książki, ale je również ilustrować! Takie niezwykłe aktywności były możliwe dzięki udziałowi naszych uczniów w projekcie plastyczno – literackim, który był realizowany we współpracy z p. Anną Bobrowicz, absolwentką naszej szkoły i dawną mieszkanką Grabowa.
Dziś nastąpiło uroczyste podsumowanie naszych działań – autorka zbioru baśni „Strażnicy lasu” odwiedziła naszą szkołę - a uczniowie klas III-VIII wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu, jakim jest spotkanie autorskie z twórcą literatury dziecięcej.
Z tej okazji do naszej szkoły zawitali przedstawiciel władz samorządowych, Sekretarz Gmina Grabów, p. Jarosław Głowacki, reprezentantki Rady Rodziców – p. Agnieszka Tomczak oraz p. Aleksandra Zalewska, Dyrektor Gminne Centrum Kulturalno Biblioteczne w Grabowie– p. Paulina Frontczak – Pawłowska. Obecnością zaszczyciły nas emerytowane nauczycielki – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej p. Janina Augustowska i nauczyciel bibliotekarz p. Wiesława Pabin, a także mama pani Anny Bobrowicz, a jednocześnie była pracownica naszej szkoły, p. Teresa Wasiak. Pani Anna przybyła na spotkanie z mężem Tomaszem Bobrowiczem, również absolwentem Szkoły Podstawowej w Grabowie.
Podczas spotkania uczniowie zaprezentowali fragmenty niektórych baśni wchodzących w skład całego zbioru, a także mieli możliwość zadawania autorce pytań, z czego chętnie skorzystali.
W czasie tego miłego spotkania p. Anna Bobrowicz wręczyła pamiątkowe dyplomy ilustratorom i podziękowania p. Dyrektor Szkoły. Podziękowania dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie za wykazanie się kreatywnością i artyzmem poprzez stworzenie ilustracji do książki pt. „Strażnicy Lasu” Anny Bobrowicz wręczył również p. Jarosław Głowacki.
Po spotkaniu autorskim odbyły się warsztaty literackie dla chętnych uczniów z klas IV-VIII, w czasie których ich uczestnicy, pracując w grupach tworzyli dalszą część rozpoczętej przez p. Annę Bobrowicz historii.