XX Dzień Cebulowy-2013

W Grabowie, po raz dwudziesty odbył się Jubileuszowy Dzień Cebulowy, na ktorym licznie wystąpili uczniowie naszej szkoły. Rozpoczęły mażoretki, wykonując tańce z pałeczką (batonem), przy dźwiękach muzyki marszowej. Następnie na scenę weszli uczniowie klasy III i VI, którzy zaprezentowali przedstawienie pt. "Tuwimowo".

Młodzi aktorzy, prezentowali wiersze polskiego poety, Juliana Tuwima.

Po chwili na scenie zaroiło się od kolorowych ptaków, czyli uczniów kl. V, którzy pięknie wyrecytowali wiersz "Ptasie radio". Po dawce poezji, z głośników popłynęła muzyka, a Julia Gaj i Wiktoria Jabłońska, zaśpiewały kilka piosenek. Nie zabrakło też gitarzystek - Oli Borowskiej i Małgosi Borowskiej, które wykonały piosenkę w j.hiszpańskim.

Razem z Młodzieżową Orkiestrą Dętą wystąpiły również Ola Grabska i Karolina Grabska.

Podczas imprezy odbyły się konkursy dla dzieci, w których uczniowie naszej szkoły zdobywali nagrody. Był to m.in konkurs plastyczny, konkurs na strój "na cebulę" oraz konkurs kulinarny.

Po występach młodych artystów, na scenie pojawił się zespół cygański "Buteleczka wina", a wraz z nim po raz kolejny grabowskie mażoretki, zarówno młodsze, jak i starsze. Dziewczęta wystylizowane na rodowite cyganki, przy dźwiękach cygańskiej kapeli, wykonały taniec bałkański oraz taniec cygański. Został on przygotowany podczas wakacyjnych warsztatów tanecznych, zorganizowanych przez GOK w Grabowie. Licznie zgromadzonej publiczności zapewne podobała się piękna muzyka, grana na żywo oraz energia tancerek, bo długo oklaskiwała roztańczoną grupę.

Uczniów do występów na XX Jubileuszowym Dniu Cebulowym przygotowali: dyr. Krystyna Gaj, Aneta Pionko, Anna Kołakowska, Teresa Domańska i Lidia Wasiak.