Dziś jest Dzień Czarnego Kota

Nawet ci, którzy nie wierzą w zabobony, są lekko wytrąceni
z równowagi, gdy ich drogę przebiegnie ta ogromna, złowroga bestia. Ale czy kiedyś udowodniono jej jakieś nieszczęście?
Święto wywodzi się z Włoch, gdzie czarne koty są wyjątkowo prześladowane. 17. dzień miesiąca uważany jest w Italii za najbardziej pechowy.
My z tej okazji zachęcamy Was do lektury książki, której autorką jest Pani Barbara Dońska-Nawrocka, pt. "Historia życia czarnego kota".

Powieść kierowana do młodszych czytelników, jej bohaterem, a zarazem narratorem, jest tytułowy czarny kot, który nosi imię Aleksander. Zwierzak-gawędziarz opowiada o swoich perypetiach, wspomina czas kociego dzieciństwa, które przeżył w nadmorskiej miejscowości,
by ostatecznie, po wielu przygodach, trafić do Warszawy.

Utwór przedstawia jego perypetie, przy okazji wprowadzając dzieci w nieznany im świat,
w którym nie było jeszcze internetu czy telefonów komórkowych. Nie zmienił się jednak koci charakter: urok, upór i spryt Aleksandra pozwolą młodym czytelnikom dostrzec w nim cechy posiadane przez ich kocich pupili.

źródło: Empik