Spotkanie z delegacją z Ukrainy

We wtorek, 14 maja 2013 roku  przyjechała do Gminy Grabów  delegacja z zaprzyjaźnionej gminy ukraińskiej – Kordeliwki. Pokonali grubo ponad tysiąc kilometrów, więc po powitaniu nastąpiło zakwaterowanie, kolacja i odpoczynek, w gospodarstwie Państwa Jóźwiaków, w Kurzjamie.

W środę delegacja odwiedziła naszą szkołę.  W związku z tym nasi uczniowie przygotowali ciekawe występy artystyczne.

Delegacja, która nas odwiedziła to : pani Ludmiła Dudar, wójt Kordeliwki, Anatolij Dudar,pracownik Urzędu Gminy, pani Olena Doroż – pracownik oświatowy, “kontroler” szkół, coś w rodzaju naszego kuratora oświaty,  Wasilij Gorobec   , radny ( w języku ukraińskim – deputowany), oraz trzy opiekunki 20-osobowej grupy uczennic ze szkoły w Kordyliówce, panie : Ludmiła Rudek, Żanna Kuczerienko i Olena Kubriak.

Podczes wizyty w szkole scenie królowały “małe i duże” mażoretki, były popisy wokalne i rozbrajający pierwszoklasista Jasiek Krzyżanowski,  który wyuczył się na pamięć całego “Słonia Trąbalskiego” i przepięknie go wyrecytował, dając prawdziwie aktorski popis!  Rośnie nam prawdziwy talent!!!

Rozbawione tym występem dziewczęta z Ukrainy też wybiegły “na estradę” i przepięknie , z charakterystycznym dla nich “wielogłosem” zaśpiewały kilka ludowych piosenek ukraińskich.