Bogatszy księgozbiór...

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Grabowie wzbogaciła się o 40 pozycji książkowych. Są to książki, wpisane do kanonu lektur zgodnie z podstawą programową.

Quo vadisHenryka Sienkiewicza, to powieść historyczna z czasów Nerona. Powieść, której akcja rozgrywa się między innymi w Rzymie, w czasie takich wydarzeń jak : przybycie Winicjusza do Rzymu, pożar Rzymu, śmierć Petroniusza, śmierć Nerona. Głównym wątkiem powieści jest miłość Winicjusza i Ligii.

Pozłacana rybka” Barbary Kosmowskiej, to powieść skierowana do nastoletnich czytelników.

Autorka w swej książce, porusza tematy związane z młodością – pierwsza miłość, przyjaźń, szkolne problemy, nieporozumienia z rodzicami. Pojawia się też wątek podejmujący dużo poważniejszą problematykę, taką jak jest nieuleczalna choroba, cierpienie czy śmierć.

Wyżej wymienione książki nauczyciel bibliotekarz wpisał do głównej księgi inwentarzowej  programu MOL NET +. Wprowadzono opisy bibliograficzne tych książek do systemu MOL NET +.

Zapraszam do wypożyczania tych i innych książek.

nauczyciel bibliotekarz

Aneta Pionko