Drzewo TOLERANCJI i ŻYCZLIWOŚCI...

Nikomu nie życzę źle. Nie umiem. Nie wiem, jak to się robisłowa Janusza Korczaka zapisane w Pamiętniku, zainspirowały uczennice klasy IIIB gimnazjum, które wspierał nauczyciel bibliotekarz, do wykonania gazetki bibliotecznej TOLERANCJA oraz DRZEWA TOLERANCJI I ŻYCZLIWOŚCI. Uczennice: Marcjanna Jagielska, Jóźwiak Weronika, Wiktoria Nowacka, Emilia Rosiak, zebrały wiersze, cytaty, ilustracje.

Przygotowały szablony liści, na których zapisały cytaty znalezione w tekstach literackich, na stronach internetowych oraz wykazały się dużą pomysłowością zamieszczając własne hasła promujące przyjaźń, tolerancję, życzliwość. Wielu z nas spotyka się na co dzień z niechęcią lub odrzuceniem, dlatego, życzliwość, dobro, empatia to deficytowe „towary” współczesnego świata. Celem naszego przedsięwzięcia jest propagowanie życzliwości, odczuwania radości z piękna i dobra wokół nas.

nauczyciel bibliotekarz

Aneta Pionko