„Pięknie być człowiekiem!” – sukces naszych uczennic w konkursie recytatorskim...

20 marca 2018 roku w siedzibie Biblioteki Publicznej Gminy Grabów odbyły się eliminacje gminne do etapu powiatowego XLI Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży „Pięknie być człowiekiem” im. Janusza Korczaka. Do konkursu przystąpiło 17 młodych recytatorów ze szkół podstawowych naszej gminy.

Tegoroczny konkurs poświęcony jest literaturze prezentującej piękno świata i dumę z bycia człowiekiem. Zatem pięć uczennic naszej szkoły przedstawiło najpiękniejsze teksty literackie, które są receptą i lekiem na choroby naszych czasów.

Szersza fotorelacja znajduje się na ELE24

Miło nam poinformować, że w młodszej kategorii wiekowej (klasy 4-6) I miejsce zajęła Julia Jabłońska z klasy 4b, natomiast recytacja Alicji Wojciechowskiej została doceniona wyróżnieniem.

Wśród uczennic reprezentujących starszą grupę wiekową bezkonkurencyjne były Julia Król i Magdalena Bajerska z klasy 7a, które zajęły odpowiednio 1 i 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej.

Dziewczęta przygotowały do udziału w konkursie polonistki - p. Krystyna Gaj i p. Joanna Heftowicz.

Gratulujemy wszystkim naszym recytatorkom!

Julii Król, Magdalenie Bajerskiej i Julii Jabłońskiej życzymy powodzenia w kwietniowych eliminacjach powiatowych, podczas których będą reprezentować naszą gminę.

Szczegółowe wyniki konkursu recytatorskiego:

Grupa młodsza ( klasa I-III)

I miejsce - Dorota Bielawska (SP w Kadzidłowej)

II miejsce - Mikołaj Zasadzki (SP w Starej Sobótce)

III miejsce -Maja Marciniak (SP w Kadzidłowej)

Wyróżnienie - Łucja Drozdowska (SP w Starej Sobótce)

Grupa starsza (klasa IV-VI)

I miejsce - Julia Jabłońska (SP w Grabowie)

II miejsce - Maja Prusińska (SP w Kadzidłowej)

III miejsce - Małgorzata Cieplak (SP w Starej Sobótce)

Wyróżnienie - Alicja Wojciechowska (SP w Grabowie)

Grupa najstarsza (klasa VII-VIII)

I miejsce - Julia Król (SP w Grabowie)

II miejsce - Magdalena Bajerska (SP w Grabowie)

III miejsce - Aleksandra Otto (SP w Kadzidłowej)

Wyróżnienie - Paulina Budniak (SP w Kadzidłowej).