Śniadania Daje Moc...

Dziś, 08 listopada 2017r. po raz kolejny wzięliśmy udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym  „ŚNIADANIE DAJE MOC”. W tym roku razem z nami zdeklarowało się 8295 placówek oświatowych z całej Polski do zorganizowania wspólnego śniadania dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów. 8 listopada- to także Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania.

Najważniejsze cele programu:

• Zwiększanie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.
  • Przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!

To była świetna zabawa dla dzieci, dzięki której najmłodsi nauczyli się jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie.

Dziękujemy rodzicom i nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu TEGO DNIA.