Narodowe czytanie-2017...

Nasza szkoła wzięła udział w Narodowym Czytaniu - akcji zainicjowanej przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2012 roku. Inauguracja tegorocznej akcji odbyła się 2 września 2017 roku z udziałem Pary Prezydenckiej w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Łącznie w Polsce i w 26 krajach, w ponad 2 tys. miast i miejscowości czytano wówczas „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Fragmenty tego dramatu 14 września 2017r.czytaliśmy  w naszej szkole przy współudziale znamienitych gości:

• księdza proboszcza Jacka Marciniaka,
  • prezesa Banku Spółdzielczego w Grabowie – p. Dariusza Tracza,
  • położnej środowiskowej – p. Edyty Domańskiej,
  • przedstawiciela Państwowej Straży Pożarnej – p. Marcina Soi.
  • dyrektora naszej szkoły – p. Mariusza Jagielskiego
  • oraz nauczycieli p. Ryszarda Borowskiego, p. Anety Pionko i p. Joanny Heftowicz.

Treść dramatu czytali również uczniowie naszej szkoły: Dominika Marciniak, Dawid Misiak, Mateusz Jagielski, Julian Sochacki, Aleksandra Strzelecka, Oliwia Pabin i Kacper Błaszczyk ,

Na jednej ze sztalug umieszczono mini wystawę pocztówek, które są reprodukcjami części malarstwa Wyspiańskiego, który za pomocą pasteli stworzył niebanalne autoportrety oraz portrety swoich dzieci i żony. Słuchając naszych lektorów, mogliśmy jednocześnie oglądać zdjęcia z ekranizacji utworu z roku 1972 w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Mieliśmy  również wyjątkową okazję przyjrzeć się banknotowi z wizerunkiem Stanisława Wyspiańskiego, który wydany został w 1987 roku przez Narodowy Bank Polski.

Pięknie zaprezentował się chórek szkolny prowadzony przez p. M. Nowakowskiego. Dekoracja sali była wytworem pracy p. A. Kacprzak.

Nad całokształtem uroczystości czuwała p. dyrektor Krystyna Gaj.