II Ogólnopolska Konferencja „Model Nowoczesnej Szkoły”...

W dniach 9 i 10 czerwca 2017 roku, 9-cio osobowa grupa nauczycieli z Zespołu Szkół w Grabowie uczestniczyła w II Ogólnopolskiej Konferencji „Model Nowoczesnej Szkoły” w Ząbkach pod Warszawą, która skierowana była do dyrektorów szkół, nauczycieli przedmiotowych oraz edukacji wczesnoszkolnej, nauczycieli informatyki, samorządowców, pracowników kuratoriów oświaty.

Na konferencji  słuchaliśmy wykładów znakomitych profesorów  akademickich, paneli dyskusyjnych, do których zaproszono przedstawicieli Ministerstw Edukacji i Cyfryzacji oraz organizacji działających na rzecz transformacji systemu edukacji i szkół. Przedstawiono nam prezentacje oraz włączono do warsztatów, w których zawarte były innowacje pedagogiczne z zastosowaniem robotyki (Wonder-Dash, Ozobot, Lego Mindstorm), rozszerzonej rzeczywistości (Aurasma, ScootieGO!), chmury Office 365, tabletów (m. in. iPad), programowanie od najmłodszych lat z Photonem – firma MAC, aplikacja GARAGE BAND dla nauczycieli muzyki, pracowni językowych Mentor, platform internetowych do zarządzania i komunikacji, platform edukacyjnych, mat, klocków, drukarek 3D, tablic interaktywnych i ekranów dotykowych, sieci bezprzewodowej MERAKI.

Życzmy sobie, aby choć niektóre elementy nowoczesności,

jak najszybciej przekroczyły progi naszej szkoły.