VII KONKURS WIEDZY ŁOWIECKIEJ-2017

19 maja 2017r. w Szkole Podstawowej w Starej Sobótce odbył się VII Konkurs Wiedzy Łowieckiej o puchar przechodni Zarządu Koła Łowieckiego nr 2 „Łowiec” w Łodzi. Tegoroczna tematyka konkursu związana była ze zwierzętami żyjącymi w środowisku wodnym i wodno-błotnym. Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice klasy VI: Natalia Kiejnich, Aleksandra Strzelecka, Natalia Szewczyk. Nad przygotowaniem uczennic do konkursu czuwała p. A. Sobczyńska.

Konkurs składał się z dwóch etapów: w  pierwszym etapie każdy samodzielnie rozwiązywał test składający się z 35 pytań, w drugim etapie drużyny odpowiadały na wybrany zestaw pytań. W ostateczności dziewczęta zajęły II miejsce przegrywając tylko o jeden punkt ze zwycięską drużyną ze Szkoły Podstawowej w Chorkach. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci SP w Starej Sobótce, a czwarta lokata przypadła drużynie ze Szkoły Podstawowej w Kadzidłowej. Zapał i wysiłek włożony w przygotowanie bardzo się opłacał gdyż nasze uczennice w nagrodę otrzymały tablety i ciekawe książki.

Tradycyjnie po konkursie można było podzielić się wrażeniami, gdyż wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do lasu w Starej Sobótce na myśliwskie ognisko.