TEATR KURTYNA z Krakowa przedstawia...

We wtorek,  26 kwietnia 2016, po raz kolejny wystąpił w naszej szkole Teatr Kurtyna z dwoma spektaklami profilaktycznymi: „Kajtek szuka przyjaciela” dla dzieci z klas 0 – III, „O jeden krok za daleko” dla uczniów z klas IV – VI.

Spektakl „Kajtek szuka przyjaciela” to kolejna propozycja Teatru Kurtyna, wypełniająca zadania profilaktyki uprzedzającej skierowanej dla klas O-3, gdzie szczególny nacisk położony jest na promocję czynników chroniących i kształtujących postawę dystansu wobec zachowań ryzykownych. Ta miniatura teatralna, oprócz tradycyjnych wartości scenicznych (zabawna, dynamiczna akcja, kostiumy, oprawa muzyczna, piosenki, wciągnięcie młodego widza w interakcję) przynosi unikalną, posługującą się narzędziami teatru realizację ważnych elementów profilaktyki i edukacji.

„O jeden krok za daleko”, w konwencji teatralnej umiejscowiony w wymiarze tragikomedii, jest kompleksowym zapisem procesu narastania patologii w środowisku szkolnym, u których źródeł leżą problemy związane z uzależnieniami od wirtualnego świata gier komputerowych, braku zrozumienia i upośledzenia w wyrażaniu emocji, rozładowywania napięcia poprzez zachowania ryzykowne, stosowanie przemocy fizycznej i psychicznej, zanik empatii, czy też nadmiaru deficytów w poczuciu własnej wartości, zaburzeń i błędów w kształtowaniu pozycji w środowisku rówieśniczym.