Dzień Dyni w przedszkolu

W poniedziałek 30 października 2023r. dzieci z grup 4,5-latków i 6-latków świętowały Dzień Dyni - królowej jesieni.

Rano dzieci obejrzały bajkę edukacyjną pt. "Kazio i dzień dyni", na podstawie której rozmawiały o walorach odżywczych dyni, różnorodności gatunków, potrawach jakie można z niej przyrządzić. Po zabawach ruchowych z dynią w roli głównej dzieci uczetniczyły w zabawie logopedycznej "Żarłoczna dynia" z serii "Gimnastyka buzi i języka". Następnie w ramach w ramach wzajemnej integracji z grupą 6-latków wszyskie przedszkolaki wykonały prace plastyczne poświęcone dyni. Były to dynie z bibułowych kuleczek, kolorowanki z kodowaniem, dynie na halloween. Dzieci wykonały wiele zadań od malowania farbami, wycinania, przyklejania, malowania kredkami i pisakami do formowania kulek świetnie się przy bawiąc.

Autor: Barbara Zwolińska, Anna Witczak