Innowacyjny projekt "Skuteczne zdziwienie" w grupie sześciolatków.

Dzieci oddziału przedszkolnego 6-latków w tym roku szkolnym biorą udział w innowacyjnym projekcie "Skuteczne zdziwienie". Jest to unikatowa propozycja nauki czytania łącząca elementy aktywizacji poznawczej, emocjonalnej i motorycznej. Model ten przełamuje dotychczasowe sposoby realizacji nauki czytania w ramach tradycyjnych działań szkolnych.

Projekt zakłada rozwijanie dziecięcego myślenia i umiejętności czytania poprzez pracę z tekstem i obrazem. Całość oddziaływań edukacyjnych sprowadzone są do wyzwalania obrazu dźwiękowego i wizualnego głoski i litery w dziecięcej świadomości: SŁOWEM, OBRAZEM I RUCHEM. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem biorą udział w zajęciach prowadzonych z wykorzystaniem tej metody, doskonale się przy tym bawiąc.

Za wdrożenie tego projektu odpowiedzialne są p. Anna Witczak - wychowawca oddziału 6-latków oraz p. Anna Wasiak - pedagog szkolny, które ukończyły kurs
i otrzymały licencję uprawniającą do prowadzenia zajęć tą metodą.

Autor: Anna Witczak, Anna Wasiak