Otwarcie kompleksu szkolnego po termomodernizacji Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie.

28 września 2023r. to dzień wyjątkowy w historii Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie. Z okazji otwarcia kompleksu szkolnego po termomodernizacji w obecności zaproszonych gości, władz samorządu gminnego, radnych Gminy Grabów, rodziców, uczniów, grona pedagogicznego oraz pracowników administracji i obsługi dokonano uroczystego przecięcia wstęgi.

Nim jednak nastąpiła ta historyczna chwila pani dyrektor Krystyna Gaj w imieniu własnym oraz Wójta Gminy Grabów pana Janusza Jagodzińskiego powitała zacnych gości.

Wśród nich byli pan Senator, panowie posłowie, pan wiceminister edukacji i nauki, pan Wicewojewoda, pan Starosta, pani Dyrektor wydziału urzędu wojewódzkiego, pani Dyrektora oddziału Kuratorium Oświaty w Łodzi, pani starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Łodzi, pan Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Pani dyrektor naszej szkoły w imieniu całej społeczności uczniowskiej, nauczycieli oraz pracowników wyraziła wdzięczność tym z Państwa, którzy przyczynili się do podjęcia trudnej decyzji, o termomodernizacji szkoły oraz pomogli pozyskać środki finansowe aby to zadanie mogło zostać wykonane.

Termomodernizacja szkoły podstawowej w Grabowie to jedna z największych inwestycji w tej gminie. Po niemal roku szkoła zmieniła swój wygląd zewnętrzny. Szkoła przeszła ogromną metamorfozę. Ocieplono elewację, wymieniono okna i drzwi, a także zmodernizowano instalacji grzewczą, zainstalowano panele fotowoltaiczne. Wymienione zostało także oświetlenie na energooszczędne, zmodernizowano kotłownie, zainstalowano pompy ciepła. Budynek jest teraz bardziej ekologiczny.

Projekt termomodernizacji zrealizowano ze środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w formie

pożyczki w kwocie 516 145,00 zł
i dotacji w kwocie 1 204 388,00 zł.

Wartość ogólna dofinansowania 1 720 483,00 zł. Całkowita wartość inwestycji wyniosła 5 338 000 zł, w tym dofinansowania z innych źródeł 3 970 000 zł.

Wśród zaproszonych gości byli

1. p. PRZEMYSŁAW BŁASZCZYK – SENATOR RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

2. p. MAREK MATUSZEWSKI – POSEŁ NA SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

3. p. TADEUSZ WOŹNIAK - POSEŁ NA SEJM RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ

4. p. TOMASZ RZYMKOWSKI - SEKRETARZ STANU W MINISTERSTWIE EDUKACJI I NAUKI, PEŁNOMOCNIK RZĄDU DO SPRAW ROZWOJU I UMIĘDZYNARODOWIENIA EDUKACJI I NAUKI

5. p. MARCIN BUCHALA – PIERWSZY WICEWOJEWODA ŁÓDZKI

6. p. ZBIGNIEW LINKOWSKI – WICEPRZEWODNICZACY SEJMIKU WOJEWÓDZKIEGO

7. p. GRAŻYNA KAPUSTA – DYREKTOR WYDZIAŁU ROLNICTWA I TRANSPORTU URZĘDU WOJEWÓDZKIEGO W ŁODZI

8. p. WOJCIECH MIEDZIANOWSKI – PREZES ZARZĄDU WOJEWÓDZKIEGO FUNDUSZU OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W ŁODZI

9. p. DYREKTOR IWONA KACA – DYREKTOR DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI Z SIEDZIBĄ W KUTNIE

10. p. AGNIESZKA BADZIAK -STARSZY WIZYTATOR DELEGATURY KURATORIUM OŚWIATY W ŁODZI Z SIEDZIBĄ W KUTNIE

11. p. JANUSZ MIELCZAREK – STAROSTA POWIATU ŁĘCZYCKIEGO

12. ks. JACEK MARCINIAK - PROBOSZCZ PARAFII GRABÓW

13. RADNI GMINY GRABÓW WRAZ Z PRZEWODNICZĄCYM RADY PANEM JÓZEFEM DROZDOWSKIM

14. p. GRAŻYNA ŻYCZKOWSKA- SKARBNIK GMINY GRABÓW

15. p. KAMILA RAJ – PODINSPEKTOR W URZĘDZIE GMINY -STANOWISKO DS. INWESTYCYJNYCH,PRZETARGÓW I BUDOWNICTWA

16. p. PAULINA FRĄTCZAK - PAWŁOWSKA - DYREKTOR GMINNEGO CENTRUM KULTURALNO -BIBLIOTECZNEGO

17. p. JADWIGa SOJA – KIEROWNIKA GMINNEGO OŚRODKA POMOCY SPOŁECZNEJ W GRABOWIE

18. p. WERONIKA MARCINIAK - PODINSPEKTOR W URZĘDZIE GMINY STANOWISKO - DS. OŚWIATY W GMINIE

19. p. MACIEJ PABIN – KIEROWNIKA REFERATU GOSPODARKI KOMUNALNEJ

20. p. DOMINIKA KOWALSKA – PRZEDSTAWICIEL BANKU SPÓŁDZIELCZEGO W WITKOWIE ODDZIAŁ W GRABOWIE

21. p. PAWEŁ PAWŁOWSKI – DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ
    W STAREJ SOBÓTCE

22. p. TOMASZ BORKOWSKI – DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ
    W CHORKACH

23. p. GRZEGORZ AGATA – PREZESA ZARZĄDU PGM PROJEKT - FIRMY WYKONAWCZEJ

24. p. PIOTR AGATA – WICEPREZES ZARZĄDU PGM PROJEKT - FIRMY WYKONAWCZEJ

25. p. AGNIESZKA TOMCZAK – PRZEWODNICZĄCA PREZYDIUM RADY RODZICÓW

26. p. MARTYNA BAUER - WICEPRZEWODNICZĄCĄ PREZYDIUM RADY RODZICÓW

27. p. JOANNA GAJ - SKARBNIK PREZYDIUM RADY RODZICÓW

28. p. MARIA SADOWSKA – SEKRETARZ PREZYDIUM RADY RODZICÓW

29. p. GABRIELĘ I BŁAŻEJA BASIŃSKICH - PASIEKA BASIŃSKICH

Po uroczystym przecięciu wstęgi wszyscy przeszli do hali sportowej gdzie po przemówieniach gości uczniowie zaprezentowali swój program artystyczny, który przygotowali pod opieką nauczycieli – p. Krystyny Gaj, p. Teresy Domańskiej, p. Katarzyny Niedomagały, p. Michała Nowakowskiego, p. Wandy Mielczarek oraz p. Aleksandry Kacprzak.

Autor: Barbara Zwolińska