Jasełkowe spotkanie z babcią i dziadkiem.

„Kochani, dziś okazja rzadka:
mamy Dzień Babci i Dzień Dziadka.
Jak wiecie, jest ich razem czworo,
co można sprawdzić, gdy się zbiorą.
Wciąż mówią wtedy o tych latach,
gdy dzieckiem jeszcze był mój tata,
a moja mama bez swych lalek
do łóżka iść nie chciała wcale.

A teraz (ach, jak ten czas leci)!
cieszą się z dzieci swoich dzieci.
I myślą widząc ich gromadkę,
że miło babcią być i dziadkiem.
Wy też swej szansy nie przegapcie:
kochajcie dziadków swych i babcie!”

Mimi że tak naprawdę Dzień Babci i Dziadka jest dopiero 21 i 22 stycznia my już dzisiaj świętowaliśmy. W naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie z babciami i dziadkami z okazji ich zbliżającego się święta. Uczniowie przedstawili bożonarodzeniowy program jasełkowy, który przygotowali pod czujną opieką p. Małgorzaty Chrzęścińskiej, p. Michała Nowakowskiego i p. Wandy Mielczarek. Oprawę plastyczną opracowała p. Aleksandra Kacprzak. Jasełka zostały wzbogacone występem przedszkolaków  i uczniów klas I-IIII, którzy zaśpiewali kolędy. Natomiast rodzice przygotowali słodki poczęstunek dla naszych uroczych gości, którym sedeczne życzenia złożyła p. dyrektor Krystyna Gaj oraz p. wójt Janusz Jagodziński. Na zakończenie wszystkie wnuczęta mogły obdarować swoich ukochanych dziadków i babcie własnoręcznie przygotowanymi laurkami i podarkami.

Autor: Barbara Zwolińska