Dzień Misia w przedszkolu.

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Jego data wcale nie jest przypadkowa bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Mało kto wie, że pluszowy miś to zabawka symbol z niezwykłą historią, którą miały okazję poznać również przedszkolaki naszej szkoły. Ten dzień celebrowaly w towarzystwie swoich ulubionych misiów, uczestnicząc w specjalnie przygotowanych na ten dzień zabawach i ćwiczeniach.
Grupa 3 - 4 Latków rozpoczęła dzień od Misiowych ćwiczeń logopedycznych LOGOKreacja ćwiczac buzie i język wzorując się na Misiowych kartach oraz ćwicząc orientacje w przestrzeni. Ponadto wzięły udział w zabawie muzyczno - ruchowej WESOLEJ SCENY pt. PLUSZOWY MIS,  posmakowały misiowego przysmaku oraz ćwiczyły spostrzegawczość i koordynacje oko - ręką podczas Misiowych prac stolikowych.
Grupa 4,5-latków obejrzała bajkę edukacyjną "Dzień pluszowego misia". Następnie dzieci bawiły się ze swoimi ukochanymi misiami przy piosence "Mój miś", rysowały misie w oparciu o śpiewające rymowanki animowane "Miś". Dzieci uczestniczyły w matematycznej zabawie dydaktycznej "Spiżarnia misia".oraz układały postać misia z rozsypanki obrazkowej. Na zakończenie dnia dzieci wykonały pracę plastyczną "Składany mis" oraz podobnie jak młodsze przedszkolaki posmakowały ulubionego przysmaku małych niedźwiadków - wafelki z naturalnym miodem.

Autor: Barbara Zwolińska, Natalia Pawlak