11 Listopada - DROGI DO WOLNOŚCI.

Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia wydarzeń związanych z odzyskaniem niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

Gminno szkolne uroczystości upamiętniające 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości  rozpoczęły się mszą św i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki. Następnie zaproszeni goście oraz nauczyciele, pracownicy szkoły oraz cała społeczność uczniowska  w odświętnych strojach z kotylionami zgromadziła się w hali sportowej naszej szkoły. Pani dyrektor Krystyna Gaj powitała przybyłych gości oraz krótko przedstawiła wagę dzisiejszego spotkania, następnie głos zabrał wójt Gminy Grabów p. Janusz Jagodziński wygłosił rys historyczny i znaczenie obchodzonego święta.

Po części opficjalnej uczniowie zaprezentowali wzruszający apel, nad  przygotowaniem i przebiegiem którego czuwali p. Halina Pawłowska, p. Aleksandra Kacprzak oraz p. Michał Nowakowski. Cała uroczystośc zakończyła się słodkim poczęstunkiem. Natomiast w przerwie można było podziwiać wystawę kartek świątecznych z życzeniami dla Polski przygotowanych przez uczniów.

Autor: Barbara Zwolińska