Śniadanie daje moc.

Śniadanie Daje Moc to program edukacyjny , którego najważniejszymi celami są: zwiększenia świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie się do obniżania poziomu niedożywienia dzieci w Polsce – poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.
„Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły dzisiaj wyjątkowo celebrowały poranne biesiadowanie.

Obejrzały filmy edukacyjne "Ala i piramida zdrowego żywienia"(4,5-latki) oraz „Zuzka i piramida żywienia” (3,4-latki). Nasze codzienne śniadanie było wzbogacone o samodzielnie przygotowane przez dzieci szaszłyki owocowe, mleko z płatkami czekoladowymi oraz kukurydzianymi. Następnie przedszkolaki obu oddziałów wykonały tematyczne prace plastyczne  - „Zdrowie na talerzu’ oraz plakat techniką collage „Śniadanie daje moc”.

Autor: Barbara Zwolińska, Natalia Pawlak