Światowy Dzień bez Papierosa

Tak świętowaliśmy dzień bez papierosa ...

Każdego roku 31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Papierosa. Święto to stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność palenia papierosów oraz jego negatywne skutki zdrowotne.

Zrealizowany w tym dniu projekt profilaktyczny pod hasłem: „PROMUJMY ZDROWY STYL ŻYCIA WOLNY OD DYMU TYTONIOWEGO” został zorganizowany właśnie w celu promowania zdrowego stylu życia oraz zachęcanie uczniów do popularyzowania stylu życia wolnego od nikotyny w swoim najbliższym otoczeniu. Uczniowie klas I-VIII w ramach projektu wykonali banery reklamowe promujące Dzień bez Papierosa, wzięli udział w kalamburach, quizie profilaktycznym (klasy I-III) oraz wykonali prezentacje multimedialne ukazujące negatywne skutki palenia (klasy IV-VIII).

Klasy za realizację zadań zostały ocenione w 2 kategoriach tj. klasy I-III i IV-VIII. Na dwa zespoły, które zdobędą najwięcej punktów czekają dyplomy i nagrody, które zostaną wręczone podczas Dnia Dziecka.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu w sposób racjonalny i prozdrowotny, nie sięgając po papierosa, który przestał już być modny. Oby zawsze pamiętali, że uzależnić się jest łatwo, zaś wyjść z nałogu – niezwykle trudno!

Autor: Magdalena Kluska