Wycieczka do Zoo Orientarium i Ogrodu Botanicznego w Łodzi

Śladami fauny i flory świata ...

W dniach 05.05. oraz 12.05.2022r., 76 uczniów klas  IV - VIII uczestniczyło w wycieczce do Orientarium Zoo oraz do Ogrodu Botanicznego w Łodzi w ramach Dnia Ziemi. Poznawali faunę i florę świata. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się nowo otwarte orientarium. Jednym z zadań, którym uczniowie musieli się zmierzyć była umiejętność odnalezienia wybiegów wybranych zwierząt na podstawie mapy terenu. Dociekliwi uczniowie spacerowali wyznaczonymi trasami, odczytując informacje dotyczące zwierząt - gatunek, sposoby odżywiania, pochodzenie (środowisko naturalne). Ogród Botaniczny zaprezentował min. w pełni kwitnące wiśnie japońskie. Mogliśmy poczuć klimat pikniku w ,,Kraju kwitnącej wiśni", barwne tulipanowe rabaty i inne rośliny.

Autor: Beata Borowska