Konkurs na LOGO Szkolnego Koła Wolontariatu

REGULAMIN KONKURSU NA LOGO SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU

I. ORGANIZATOR KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu na opracowanie logo SKW w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Grabowie są koordynatorzy i opiekunowie koła.

II. CEL I PRZEDMIOT KONKURSU:

1. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego symbolu (logo) dla SKW w Szkole Podstawowej
    im. Jana Kochanowskiego w Grabowie
  2. Promocja działalności charytatywnej w szkole.
  3. Stworzenie uczniom możliwości wykazania się kreatywnością oraz zaprezentowania swoich umiejętności plastyczno – technicznych oraz graficznych komputerowych.
  4. Logo wykorzystywane będzie przez SKW do celów promocyjnych, reklamowych i korespondencyjnych.
  5. Konkurs jest organizowany w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

III. ZASADY KONKURSU:

1. Do konkursu może przystąpić każdy uczeń z klas I –VIII naszej szkoły.
  2. Na formacie A4 należy przedstawić znak graficzny (logo) kojarzący się ze Szkolnym Klubem Wolontariatu.
  3. Każdy uczestnik konkursu powinien przedstawić autorski projekt.
  4. Prace należy wykonać ręcznie, korzystając z dowolnych technik plastycznych, technicznych.
  5. W swej treści projekt nie może zawierać elementów obraźliwych.
  6. Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami:
  • być czytelne i łatwe do zapamiętania;
  • być łatwo identyfikowane ze Szkolnym Klubem Wolontariusza;
  • wzbudzać pozytywne emocje;
  • logo może składać się z logotypu (stylizacji literowej), z elementu graficznego będącego symbolem lub też zawierać połączenie obu tych elementów.

IV. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH:

1. Prace należy składać do dnia 20.12.2021 r. u opiekunów Szkolnego Klubu Wolontariatu (p. Magdaleny Kluski, p. Ilony Niespodziańskiej, p. Anny Wasiak) podając na odwrocie pracy: imię i nazwisko oraz klasę. Prace graficzne w formacie pdf lub jpg należy wysłać na adres e-mail: spgrabow@wp.pl z dopiskiem ”Logo SKW – prace konkursowe”.
  2. Prace konkursowe niespełniające wymagań, o których mowa w regulaminie konkursu, nie będą podlegały ocenie.
  3. Organizator nie zwraca prac.

V. ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

1. W wyniku postępowania konkursowego Komisja złożona z koordynatorów koła oraz opiekunów wyłania zwycięzców konkursu.
  2. Dla zwycięzcy przewidziana nagroda.
  3. Planowana data ogłoszenia wyników do 07.01.2022r.
  4. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie internetowej szkoły oraz w gazetce ściennej SKW.

Autor: Magdalena Kluska