W poniedziałek w naszej szkole odbyły się spektakle profilaktyczne w wykonaniu aktorów z Teatru Kurtyna z Krakowa

Uczniowie klas młodszych mieli okazję zobaczyć spektakl pt.” Jak pokonać smoka”

„Jak pokonać Smoka” to współczesne spojrzenie na znaną wszystkim legendę o Smoku Wawelskim. Pewnego dnia spokój królestwa zostaje zaburzony przez strasznego potwora. Smok Wawelski porywa piękną Księżniczkę pozostawiając Królową w ogromnej rozpaczy. Wszystkie próby odbicia księżniczki z łap okrutnego potwora kończą się niepowodzeniem. Pewnego dnia nadworny Błazen nieoczekiwanie wymyśla sprytny plan, który zadziwi wszystkich. Do walki z bestią stanie niezbyt odważny i nie do końca mądry Rycerz, który okazuje się być jedyną i ostatnią nadzieją na uratowanie Księżniczki. Tak rozpoczęła się wspaniała historia pełna niesamowitych przygód, dużej ilości humoru, kolorowych kostiumów . Czy Rycerz przezwycięży swój strach? Czy uda mu się uratować Księżniczkę? Czy jest w stanie pokonać Smoka?

Uczniowie klas V – VIII obejrzeli spektakl pt. "Czas próby"

Widowisko przedstawia historię młodego i popularnego chłopaka, który jest nadzieją lokalnej drużyny piłkarskiej.  Jego poukładane życie zostaje nagle zmienione przez globalną pandemię COVID-19. Cały świat Wojtka zostaje wywrócony do góry nogami. Nowa rzeczywistość obfitująca w obostrzenia pozbawia naszego bohatera możliwości do normalnego funkcjonowania w realnym świecie. Chłopak całkowicie zamyka się w czterech ścianach swojego pokoju izolując się od społeczeństwa. Przez rok silnych obostrzeń popada w stany depresyjne, ma zaburzenia lękowe i zaczyna mieć myśli samobójcze. Na szczęście do akcji wkraczają osoby, którym na Wojtku bardzo zależy. Zapracowany tata i zaradna, energiczna mama są niezwykle przejęci zachowaniem ich jedynego dziecka. Oprócz nich pojawia się także najlepsza przyjaciółka chłopaka, która daje mu wsparcie i pokazuje, że może na nią liczyć w tym trudnym okresie.

Spektakle zorganizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grabowie.

Autor: Anna Wasiak