Warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII

W dniu 16.11.2021r . odbyły się warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas VII i VIII.
„Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny którego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji scenariusza programu, zastosowana tu metoda krótkiej interwencji profilaktycznej umożliwia twórcze wykorzystanie dysonansu poznawczego uczestników związanego z nową wiedzą i oceną ich zachowań ryzykownych.
Zaletą programu jest jego elastyczność i prostota zastosowania. Program oprócz dostarczenia młodzieży wiedzy na temat „dopalaczy” porusza tematykę najczęściej używanych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, nikotyna, amfetamina, marihuana. Jest to program profilaktyki uniwersalnej bazujący na metodach aktywizujących.

Warsztaty zorganizowane dzięki Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Grabowie.

Autor: Anna Wasiak