Dzień Czystego Powietrza 14 listopada

Czysta Ziemia, na której żyjemy, dostęp do pitnej wody, czy oddychanie czystym powietrzem to podstawowe warunki naszego życia. Dlatego tak ważne jest upowszechnianie wiedzy i działań z zakresu ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, kształtowanie zachowań prośrodowiskowych szczególnie u dzieci i młodzieży.
O tym, że jakość powietrza przekłada się w znacznym stopniu na zdrowie ludzi i stan poszczególnych elementów środowiska przyrodniczego nikogo nie musimy przekonywać. Zanieczyszczenie powietrza nie jest problemem lokalnym. Powietrze nie zna granic.

➡Serdecznie zachęcamy do obejrzenia filmu edukacyjnego " Jedno
życie i jedyna szansa, by pokonać smog", zrealizowanego przez Fundację Polska Ziemia, a dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu" Poślij smoga do pieca".

Autor: Katarzyna Niedomagała